PREDSJEDNIK Republike Stjepan Mesić primio je u petak predsjedatelja Vijeća ministara Bosne i Hercegovine Adnana Terzića, koji je u prvome službenom posjetu Zagrebu, priopćio je Ured predsjednika.
U razgovoru je istaknuto da su obje strane spremne na čvršću suradnju te je zaključeno da se stalno smanjuje broj otvorenih pitanja, s napomenom da se ona koja su ostala trebaju rješavati otvorenim razgovorima.
Potvrđeno je, također, da obje strane imaju iste strateške ciljeve - pridruživanje euroatlantskim integracijama, ističe se u priopćenju.
Terzić se danas sastao i s hrvatskim premijerom Ivom Sanaderom, a nakon razgovora parafiran je Ugovor o dvojnome državljanstvu i usklađen je Sporazum o imovinsko-pravnim odnosima Hrvatske i BiH.