DRŽAVNI centar za obavješćivanje izvijestio je da je sinoć u pulskom akvatoriju potonila barka, na kojoj su bila tri člana posade, no svi su spašeni.
Obavijest da se na dvije nautičke milje od rta Marlere dogodila havarija, te da je potonula barka na kojoj su bile tri muškarca, Središnjica za spašavanje i traganje na moru dobila je oko 20,25 sati.
U tijeku spašavanja kontaktirano je sa Središnjicom za spašavanje i traganje na moru u Rijeci, te s Lučkom kapetanijom u Puli.
Sve tri osobe iz mora je spasila posada ribarice "Marina", te ih prevezla u Luku Ližnjan.
Obaviještena je i Hitna medicinska pomoć iz Pule, koja je u Ližnjanu dočekala i zbrinula unesrećene.