"SUĐENJA se uopće ne bojim, čim prije počne, tim prije će završiti i tim će mi se prije neki morati ispričati", kazao je nakon izlaska iz sudnice bivši potpredsjednik HDZ-ove Vlade Damir Polančec nakon pripremnog ročišta održanog na Županijskom sudu u Zagrebu na kojem se određivao početak suđenja u aferi "Spice".
U aferi "Spice" su optuženi bivši potpredsjednik Vlade Damir Polančec, bivši predsjednik Uprave Podravke Darko Marinac i još šest osoba zbog preuzimanja većinskog paketa dionica Podravke u iznosu od 400 milijuna kuna.
Zbog toga što sudski spis ima više od 40 tisuća stranica, planira se da pripremno ročište traje pet dana. U istrazi je Uskok ispitao više od stotinu svjedoka, a više od 50 ih je ispitala obrana. Među svjedocima bi se mogao pojaviti i bivši premijer Ivo Sanader.