Pavarotti pjevao na playback?

LUCIANO PAVAROTTI na ceremoniji otvorenja Zimskih Olimpijskih igara 2006. navodno je pjevao na playback.

Tu istinu o slavnom tenoru otkrio je dirigent Leone Magiera, koji je s Pavarottijem radio godinama. U nedavno objavljenoj knjizi, Pavarotti Seen From Close Up, Magiera je napisao kako je izvedba "Nessun Dorma" snimljena prije same ceremonije, te da su se on, Pavarotti i orkestar pretvarali da sve ide uživo.

"Bilo je savršeno, i nitko od publike nije mogao znati da je sve trik tehnike", napisao je Magiera ali i napomenuo kako je sve učinjeno zbog Lucianovog zdravlja. "Već tada je imao strašne bolove i bilo bi opasno da je po hladnoći nastupao na otvorenom" dodao je.

Ono inače nije bio prvi Pavarottijev izlet u svijet playbacka. 1992. godine otkriveno je da se njime koristio i na nastupu u Modeni, što je izazvalo velike kritike javnosti.

Podsjetimo, Luciano Pavarotti preminuo je od tumora u studenom 2007.

J.T.
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.