"Pašalić je bio meta terorističkog čina"

NAKON što su u noći s utorka na srijedu dvije ručne bombe bačene u dvorište Ivića Pašalića, predsjednika Hrvatskog bloka, stranka se oglasila priopćenjem u kojem tvrdi kako se radi o teriroritičkom činu, te o zločinu protiv čovječnosti kojega nitko normalan ne može i ne smije opravdavati.

"Dr. Ivić Pašalić vraćao se sa službenog puta. "Netko" ga je pratio na putu kući. Dr. Pašalić je mobilnim telefonom javio obitelji da stiže kući. "Netko" ga je prisluškivao. Dr. Pašalić je parkirao u garažu. "Netko" ga je promašio. To su činjenice. " - stoji u priopćenju.

"No, prije nego "netko" pojasni javnosti da je Pašalić sam naručio bombe radi skretanja pozornosti na sebe i politiku državotvornog okupljanja koju zastupa, ili se javi "netko" tko će preuzeti krivnju na sebe i tako otkupiti svoje grijehe za neke ranije sitne krađe, ili "netko" iznese tezu o "sukobu moćnih lobij", želimo jasno naglasiti:

Mnogo se terorističkih činova u Hrvatskoj dogodilo, a da pravi krivci nikada nisu bili otkriveni. Unaprijed se krivcima proglašavalo "neke desničarske skupine", "pijane prolaznike" ili "mafijaške plaćenike". Ovaj put taj scenarij ne priznajemo. Jer je proziran." - dodaje se u priopćenju.

Iz stranke traže objektivnu i na dokazima utemeljenu istragu, kažnjavanje počinitelja i naručitelja terorističkog čina koji se noćas dogodio.

"Dosta je političkog terorizma u Hrvatskoj." - zaključuje se u priopćenju koje potpisuje Milan Kovač, potpredsjednik Hrvatskog bloka.

A.H.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.