Osoblje UN-a napustilo glavni grad Libije



SVJETSKE agencije javljaju, pozivajući se na izjavu Stephanie Bunker glasnogovornice UN-ova Ureda za koordinaciju humanitarnih pitanja, članovi UN-a napustili su glavni grad Libije, Tripoli. Neposredan povod je  napad prosvjednika na zgrade britanskog i talijanskog veleposlanstva. Od osoblja UN-a u Libiji ostao je ured u Bengaziju, koji se nalazi u istočnom dijelu Libije i za sada nema naznaka da bi mogli napustiti tu zemlju. 

Podsjetimo, zgrada u kojoj se nalazi britansko veleposlanstvo u Tripoliju je spaljena, a napadi na to i druga veleposlanstva zapadnih zemalja dogodili su se nakon što je u napadu NATO snaga ubijen najmlađi sin Moamera Gadafija, Saif al-Arab. Naime, glasnogovornik libijske vlade Musa Ibrahim potvrdio je da su u napadu NATO snaga na Gadafijevu kuću smrtno stradali Gadafijev najmlađi sin te troje Gadafijevih unuka.

Nasilje u Libiji, nakon te akcije NATO-a ne prestaje. Agencije javljaju kako je jutros u plamenu luka grada Misrate koje se nalazi u okruženju vladinih snaga odanih Gadafiju. Na pomolu je i humanitarna kriza s obzirom da su svi kopneni pristupi tom gradu prekinuti dok dva humanitarna broda čekaju ispred Misrate. Naime, oni su trebali ukrcati oko 900 prognanika, a posada trenutno  očekuje NATO-ovo zeleno svjetlo za sidrenje

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.