Dodao je da je Osječko-baranjska županija zapostavljena te da se samo aktivnošću SHR-a i ostalih stranaka može ostvariti boljitak županije i cijele regije.
Kandidat s liste Miroslav Kos ocijenio je da županija može doći u bitno drukčiji položaj, posebice u poljoprivredi i prehrambenoj industriji. "Potrebno je spriječiti političko nasilje nad tim djelatnostima", te "forsirati proizvodnju i struku u proizvodnji", rekao je Kos.
Osječko-baranjsku županijsku Skupštinu Vlada je raspustila u studenom prošle godine zato što više od tri mjeseca nije održala sjednicu. Kriza vlasti u Skupštini nastala je kada je većina vijećnika, nezadovoljnih radom Skupštine, podnijela ostavku.