ODZIV BIRAČA U RS

Predsjednik banjalučkog gradskog izbornog povjerenstva Vukašin Bošković priopćio je u subotu da je do 17 sati na lokalne izbore za gradonačelnika odnosno zastupnike u Skupštini grada izašlo tek oko 35 posto registriranih glasača.

Bošković je dodao da su ti podaci nepotpuni jer još nisu pristigla izvješća s 18 od ukupno 157 biračkih mjesta.

Prema njegovim riječima, najveći odziv glasača bio je na seoskom području.

Gradsko izborno povjerenstvo Banja Luke preliminarne rezultate glasovanja neće moći priopćiti prije 23,30 sati, kazao je Bošković.

Unatoč brojnim pripremama i angažiranju goleme logistike, veliki broj građana nije mogao glasovati jer ? kako je novinarima izjavio Bošković, "nisu bili na biračkim listama", a on to objašnjava "indolencijom glasača koji nisu prethodno provjerili nalaze li se na biračkim popisima".

U Šamcu je do 19 sati glasovalo 52,08 posto građana, a u Višegradu 52 posto upisanih glasača.

(Hina) xspod ymaš

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.