Novi mrtvi u Iskandariyahu i Falluji

NAJMANJE sedmero ljudi poginulo je, a 13 je ozlijeđeno u četvrtak u eksploziji autombilabombe u iračkom gradu Iskandariyahu, a još sedmero poginulo je u bombardiranju Falluje, doznaje se iz iračkih izvora.

Iz izvora iračke Nacionalne garde doznaje se da je napad u Iskandariyahu bio samoubilački.

"Automobil se zaletio u cementni blok u blizini nadzorne točke", rekao je izvor, dodajući da su žrtve uglavnom pripadnici Nacionalne garde, no među njima ima i nekoliko civila.

U međuvremenu, iz bolničkih izvora u Falluji doznaje se da je u američkom bombardiranju grada poginulo najmanje sedmero ljudi. Riječ je o civilima koji su bježali iz grada.

Američka vojska objavila je ranije da su u dva zračna napada uništeni pobunjenički položaji na sjeveroistoku i jugoistoku grada.

Akcija je nastavak jučerašnjeg bombardiranja istočnih i sjeverozapadnih dijelova grada.

Mete američkih napada su položaji iračkih pobunjenika i stranih islamističkih militanata predvođenih jordanskim teroristom Abuom Musabom al-Zarqawijem.

Očevici tvrde da je riječ o najtežim bombardiranjima posljednjih tjedana.

Američka vojska planira uskoro ofenzivu na Falluju i Ramadi u sklopu napora da stabilizira stanje u tom dijelu Iraka prije izbora planiranih za siječanj iduće godine. Većina od 300.000 stanovnika Falluje već je pobjegla iz grada.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.