Nova žrtva ptičje gripe u Indoneziji

DVADESETOGODIŠNJA djevojka u Indoneziji je u nedjelju rano ujutro postala najnovija žrtva smrtonosnog virusa ptičje gripe. Tako se broj žrtava u Indoneziji, zemlji koja je najjače pogođena ovim virusom, popeo na 64.

Ministar zdravstva Nyoman Kandun izjavio je kako je djevojka bila u kontaktu sa zaraženim kokošima, prenosi The Associated Press.

Glasnogovornik bolnice u Garutu u pokrajini Zapadna Java potvrdio je djevojčinu smrt i dodao kako je dvoje njenih susjeda hospitalizirano nakon što su počeli pokazivati simptome bolesti.

Većina dosad stradalih žrtava su virus dobili preko kontakta sa zaraženom peradi, ali H5N1 virus i dalje vrlo teško prelazi s životinja na ljude. No, stručnjaci i dalje strahuju da će virus mutirati u novi oblik koji će se moći širiti sa čovjeka na čovjeka što bi moglo izazvati pandemiju u kojoj bi stradali milijuni ljudi.

P.V.
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.