Nastavak nasilja u Iraku

DILJEM Iraka, posebno u većim gradovima ili njihovoj blizini u petak navečer i subotu nastavljena su ubojstva i napadi, prenose svjetske agencije.

U subotu ujutro u napadu bombaša samoubojice koji je ušao u iračku vojnu bazu u Tikritu odjeven u vojnu odoru iračke vojske, osim njega su poginula i trojica iračkih časnika, izvijestili su sigurnosni izvori. Jedan je časnik pritom ozlijeđen.

Južno od Bagdada, u gradu Mahawilu u odvojenim incidentima oteto je petero Iračana, među kojima trojica pripadnika specijalnih policijskih snaga. Specijalci su obavljali uobičajene dužnosti odjeveni u civilnu odjeću.

Među otetima su i dvojica vozača kamiona. Otmice su sve češće u Iraku, posebno nakon napada na šijitsku džamiju u sunitskom gradu Samarri 22. veljače.

Tijela žrtava s prostrijelnim ranama svakodnevno se otkrivaju u raznim dijelovima Iraka, uglavnom vezanih ruku i s povezima preko očiju.

U gradu Jurf al-Sakharu, južno od Bagdada u eksploziji bombe ručne izrade podmetnute uz cestu u petak su ranjena dvojica policajaca tijekom uobičajene ophodnje.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.