Na njujorškoj burzi je cijena u elektronskom trgovanju porasla za 15 centi na 81,66 dolara po barelu. Jučerašnje trgovanje završila je na najvišoj razini u zadnja tri mjeseca. U Londonu je cijena porasla za 25 centi na 80,37 dolara po barelu.
Ključni razlog za rast cijena nafte je hladna zima na cijeloj sjevernoj polutci. Zbog toga, ali i zbog najava da bi Rusija ponovno mogla uskraćivati isporuke plina, su zalihe plina i lož ulja pale, što utječe na cijenu nafte.
S druge strane, novi ekonomski podaci izazivaju optimizam kod investitora, pa se čini kako bi se visoka cijena mogla zadržati, ukoliko se u sljedećih nekoliko dana uspije održati na ovoj razini.
Američke zalihe nafte i naftnih derivata trebale bi ovaj tjedan pasti, što također tradicionalno utječe na cijene.