MVP BiH Ivanić za odlazak Ashdowna

MINISTAR vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Mladen Ivanić izjavio je u četvrtak navečer u intervjuu bijeljinskoj BNteleviziji kako je došlo vrijeme za odlazak Visokog predstavnika iz BiH jer on, kako je rekao, "umjesto tumača daytonskoga ustava postaje kreator političkog sustava BiH".

"Umjesto straha od promjene Daytonskog sporazuma nakon deset godina od njegovog potpisivanja, mislim da je vrijeme da svi kažemo da visoki predstavnik treba otići. Ne treba nam visoki predstavnik koji može smjenjivati i nametati zakone, već visoki predstavnik EU koji će nam pomoći da naše zakone prilagodimo europskim normama", rekao je Ivanić gostujući na programu bijeljinske televizije.

Dužnosnici iz Republike Srpske često su kritizirali široke ovlasti dane visokom predstavniku, a posebice one koje mu daju mogućnost nametanja zakona i smjenjivanja izabranih dužnosnika.

(Hina) xspod ybr

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.