Moratinos: Španjolska za partnerstvo s Marokom

ŠPANJOLSKI ministar vanjskih poslova Miguel Angel Moratinos rekao je da njegova zemlja želi uspostaviti strateško partnerstvo s Marokom, prenosi u ponedjeljak marokanska novinska agencija.

Moratinos se od nedjelje nalazi u posjetu Maroku.

Kraljevi Mohammed VI i Juan Carlos "voljni su jačati prijateljske odnose i suradnju između dviju zemalja", rekao je Moratinos, otvarajući u nedjelju navečer Kulturni festival u Assili u organizaciji marokanskog kolege Mohameda Benaisse.

"Španjolska se vratila u Maroko i želi uspostaviti odnose strateškog partnerstva", rekao je tom prigodom Moratinos.

Posjet španjolskog ministra vanjskih poslova Maroku organiziran je nekoliko dana nakon odluke Maroka i Španjolske, objavljene 27. srpnja u marokanskom gradu Tetouanu, o slanju zajedničkog kontigenta na Haiti u sklopu Stabilizacijske misije UN-a.

(Hina) xzt ymaš

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.