Microsoft proizvodi vlastiti softver za mobitele koji naplaćuje kupcima. Motorola se odlučila na svojim mobitelima koristiti besplatni Googleov Android sustav, zbog čega se odnos s Microsoftom pogoršao.
Patenti zbog kojih je tužba podnesena odnose se na sinkroniziranje e-maila, kalendara i kontakata, kao i na aplikacije koje obavještavaju o promjeni snage signala i baterije, naveo je Microsoft.
Serija tužbi
Motorola je poručila kako još nije dobila kopiju tužbe, ali se zbog povjerenja u svoj portfelj intelektualnih prava namjerava "oštro braniti".
Google je pak izrazio razočaranje Microsoftovim potezom, za koji kažu da će ugušiti inovacije u sektoru. "Iako nismo stranka u ovom procesu, stojimo iza platforme Android i partnera koji su nam pomogli razviti je", rekli su iz Googlea.
Radi se o još jednoj u seriji tužbi među velikim kompanijama na tržištu pametnih mobitela. Sve je počelo s prošlogodišnjom tužbom Nokije protiv Applea, koji je onda tužio tajvanski HTC, a Oracle je kasnije tužio Google.