Microsoft tužio Motorolu zbog Androida



DESET dana prije lansiranja svog novog softvera za mobitele, Microsoft je odlučio krenuti u ofenzivu i tužio je Motorolu zbog kršenja devet patenata u najnovijoj seriji mobitela koji rade na Googleovom Androidu.

Microsoft proizvodi vlastiti softver za mobitele koji naplaćuje kupcima. Motorola se odlučila na svojim mobitelima koristiti besplatni Googleov Android sustav, zbog čega se odnos s Microsoftom pogoršao.

Patenti zbog kojih je tužba podnesena odnose se na sinkroniziranje e-maila, kalendara i kontakata, kao i na aplikacije koje obavještavaju o promjeni snage signala i baterije, naveo je Microsoft.

Serija tužbi

Motorola je poručila kako još nije dobila kopiju tužbe, ali se zbog povjerenja u svoj portfelj intelektualnih prava namjerava "oštro braniti".

Google je pak izrazio razočaranje Microsoftovim potezom, za koji kažu da će ugušiti inovacije u sektoru. "Iako nismo stranka u ovom procesu, stojimo iza platforme Android i partnera koji su nam pomogli razviti je", rekli su iz Googlea.

Radi se o još jednoj u seriji tužbi među velikim kompanijama na tržištu pametnih mobitela. Sve je počelo s prošlogodišnjom tužbom Nokije protiv Applea, koji je onda tužio tajvanski HTC, a Oracle je kasnije tužio Google.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.