Mesić primio Michela

PREDSJEDNIK Republike Stjepan Mesić primio je u četvrtak belgijskog ministra vanjskih poslova Louisa Michela, a tijekom razgovora istaknuto je obostrano zadovoljstvo dobrim bilateralnim odnosima, priopćeno je iz Ureda Predsjednika.

Michel je tijekom sastanka rekao da Belgija Hrvatsku smatra faktorom stabilnosti u regiji, te obećao daljnju podršku na hrvatskom putu u Europsku uniju.

Obje su strane suglasne da je potrebno raditi na poboljšanju gospodarske suradnje dviju zemalja, a jedan od interesa Hrvatske je ulaganje u njezinu turističku infrastrukturu, navodi se u priopćenju.

Predsjednik Mesić zahvalio je na pomoći belgijske vlade koja ulaže sredstva u obnovu Vukovara te obnovu željezničkog mosta Erdut-Bogojevo.

Michel se ranije sastao s hrvatskim premijerom Ivom Sanaderom i ministrom vanjskih poslova Miomirom Žužulom, a zatim otputovao u Vukovar.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.