PREDSTAVNICI malih dioničara Ine ocijenili us MOL-ovu ponudu od 2800 kuna za dionicu Ine preniskom, te su preporučili članstvu da se do daljnjeg suzdrži od prodaje dionica. Predsjednica Sindikata Ine je da radnici ove naftne kompanije ne bi pristali na cijenu ispod 3500 kuna.
Udruga malih dioničara je u svom priopćenju obavijestila javnost da se zbog ponude MOL-a od 2800 kuna po dionici osjećaju izigranima od strane Vlade.
Predstavnici Udruga malih dioničara Ine i Inaša, sindikata Ine i njezinih društava, traže da se Ina ne privatizira do ulaska u Europsku uniju.
Mirko Frković tvrdi da je Vlada svojim postupanjem i ograničavanjem cijena naftnih derivata i plina oštetila Inu i smanjila vrijednost njene dionice. Mali dioničari u svom priopćenju kažu kako je prodaja udjela od 25 posto plus jedna dionica MOL-u bila nepopravljiva greška, a da bi sadašnja privatizacija bila katastrofalna, dok prihvatljivom smatraju aukcijsku prodaju dionica jer je to u interesu proračuna.
D.M.