Makedonci razočarani neulaskom u NATO

U MAKEDONIJI su s velikim razočaranjem primili vijest kako, zbog grčkog veta, njihova zemlja nije uspjela dobiti pozivnicu za NATO.

"Kažnjeni smo ne zbog toga što ne udovoljavamo NATO standardima, nego zbog toga što smo to što jesmo! Mi smo kažnjeni zbog svog makedonskog identiteta!" kazao je makedonski predstavnik u pregovorima s Grčkom, Nikola Dimitrov, prenosi agencija  Associated Press.

"Ovo je veliko razočaranje, koje će imati posljedice na stabilnost Balkana", zaključio je Dimitrov.

Strani mediji javljaju kako službene vlasti u Skopju ne očekuju prosvjede ispred grčkog veleposlanstva, no priznali su kako su pojačane policijske patrole ispred trgovina i tvrtki kojima su vlasnici Grci.

I.Ć.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.