lord robertson na oess-u

Glavni tajnik NATOa lord George Robertson, obraćajući se članovima Stalnog vijeća OESSa u četvrtak u Beču naglasio je potrebu još bolje suradnje NATOa i OESSa.

Robertson je na Stalnom vijeću OESS-a potvrdio komplementarnost i dobru suradnju dviju "partnerskih organizacija" naglasivši da se ni jedna međunarodna organizacija više ne može sučeljavati sama s novim izazovima sigurnosti i stabilnosti u 21. stoljeću te da je tim nužnija još bolja daljnja suradnja.

Glavni tajnik NATO-a posebno je kao dobar primjer naveo aktivnosti na jugoistoku Europe.

Na Stalnom vijeću OESS-a pročitana je zajednička izjava Albanije, Hrvatske i Makedonije - država potpisnica Jadranske povelje u kojoj se pozdravlja posebno zalaganje Robertsona da vrata NATO-a nakon primanja novih članica i dalje ostanu otvorena za nove buduće članice.

"Pozdravljamo politički, ljudski i financijski kapital koji je NATO uložio u našoj regiji - u naše tri zemlje. Drago nam je konstatirati da su elementi NATO-vog pristupa zemljama jugoistočne Europe upravo stvaranje pravog partnerstva i članstva u euroatlantskim strukturama što je prije moguće", stoji u zajedničkoj izjavi.

Glavni tajnik NATO saveza lord Robertson sudjelovao je u četvrtak posljednji put u toj funkciji na zasjedanju Stalnog vijeća OESS-a. Na tom položaju ostaje do početka iduće godine kada će ga naslijediti nizozemski ministar vanjskih poslova Jaap De Hoop Scheffer.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.