SLAVONSKOBRODSKOJ policiji je nepoznata muška osoba oko 13,15 sati dojavila da je podmetnuta bomba u gradsku tvrđavu.
Iz zgrada Gradske uprave, Klasične gimnazije, Glazbene škole i Galerije umjetnina evakuirani su učenici i djelatnici. Policija je nakon dojave obavila protueksplozijski pregled prostorija.
Policija je oko 15 sati završila s pretragom i nisu pronašli nikakvu eksplozivnu napravu te su zaključili da je dojava bila lažna. Nastavlja se potraga za muškarcem koji je javio o bombi, jer je počinio kazneno djelo širenja lažnih i uznemirujućih glasina.