Krivotvorenim kunama plaćali sendviče

DVOJICA mladića uhićena su zbog pokušaja rasparčavanja krivotvorenih novčanica od 200 kuna kojima su plaćali hranu u sendvič baru, izvijestila je policija.

U policiji tvrde da je 23-godišnjak 2. travnja na još neutvrđen način pribavio dvije krivotvorene novčanice od 200 kuna, istih serijskih brojeva, i dao ih 19-godišnjem prijatelju koji je idućeg dana u sendvič-baru MC Picek za jednu od krivotvorenih novčanica kupio prehrambene proizvode. Ostatak novca koji mu je uzvratio zaposlenik bara predao je 23-godišnjaku koji ga je čekao u svom automobilu u Cesarčevoj ulici. Potom je 19-godišnjak ponovo otišao do istog bara i naručio hranu. No, kada je pokušao platiti drugom krivotvorenom novčanicom zaposlenik je primijetio da je riječ o krivotvorini, pa je mladića zadržao do dolaska policije. Njegov prijatelj je pobjegao, no policija ga je naknadno pronašla.

Obojica su prijavljeni za kazneno djelo krivotvorenja novca i privedeni u Istražni centar Županijskog suda u Zagrebu, kažu u policiji koja istražuje od koga je 23-godišnji mladić nabavio krivotvorene novčanice.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.