GRAĐANI Komiže su se velikom većinom glasova na danas održanom referendumu izjasnili protiv industrijskog uzgoja tuna u neposrednoj blizini Komiže.
Od 1501 građanina s pravom glasa na referendum je izašlo čak 1016. Protiv uzgoja tuna izjasnila su se 893 Komižana, 66 je bilo za uzgoj, a ostali listići nisu bili valjani, rekao je večeras za Hinu predsjednik Povjerenstva za provedbu referenduma Rodoljub Maleš.
Koncesiju za uzgoj tuna na natječaju Splitsko-dalmatinske županije dobila je ribarsko-prerađivačka tvrtka ´Neptun´ iz Komiže, ali njezina namjera da tune uzgaja u uvali Stubišću, u neposrednoj blizini grada, naišla je na žestoko protivljenje ekoloških udruga i većine građana. Zato je komiško Gradsko vijeće raspisalo referendum i obećalo da će poštivati njegove rezultate.