NADBISKUP zagrebački kardinal Josip Bozanić predvodio je danas u zagrebačkoj katedrali svečano euharistijsko slavlje na svetkovinu Bogojavljanja ili Tri kralja, kojom završava božićno vrijeme u crkvi.
Svjedočenje vjere, napomenuo je kardinal, je pitanje dosljednosti vjere i života da se vjera u Krista mora odražavati u konkretnom životu, a s vremenom se život mora suobličiti s vjerom.
"Sin božji, utjelovljenja riječ, izvor ljubavi, izvor života, radosti i mira mora ostati snažno ujedinjena s Kristom u trajnom nastojanju da svoj život suobličujemo s njegovim životom, a naše riječi s njegovim riječima, vlastita djela s njegovim djelima", poručio je nadbiskup.
To nipošto nije jednostavno jer želja za dosljednošću uvijek je u dvostrukoj napasti s jedne strane uzrokovana našim nagonima koji umjesto moralnog napora izabiru materijalna blagostanja, a s druge strane izvanjska koja uzrokuju drugi svojom nebrigom za vjeru, naglasio je u propovijedi.
Osvrćući se na važnost današnje svetkovine Bogojavljanja, kardinal je kazao kako se tom svetkovinom nastavlja i rasvjetljava otajstvo Božića.
Misi u zagrebačkoj katedrali bili su nazočni predsjednik Hrvatskog sabora Vladimir Šeks, predsjednik Vlade Ivo Sanader, ministar kulture i predsjednik Komisije za odnose sa vjerskim zajednicama Božo Biškupić.
Foto: FAH