Tvrtka će u centru, u kojem se nalazi memorijalna kula od 8.000 ljudskih lubanja, posaditi drveće i cvijeće te izgraditi razne sadržaje za posjetitelje.
Stranim turistima zauzvrat će smjeti naplaćivati ulaznice od tri američka dolara, prema dosadašnjih pola dolara, dok će Kmeri, koji su dosad smjeli ući besplatno, plaćati 0.125 dolara.
"Moramo uljepšati centar kako bismo privukli turiste", objašnjava Chuktema.
Svi ipak ne dijele to mišljenje.
Upravitelj centra Nenag Say, koji je pod režimom Pola Pota izgubio 40 članova obitelji, osobito je ogorčen. "Pravda za te žrtve još nije zadovoljena, a njihove se duše već prodaje za novac", ističe on.
(Hina) xzt yrt