Još jedan požar u Rusiji

NAKON jučerašnje tragedije u Moskvi, danas je u Rusiji ponovo izbio požar u bolnici. Ovaj put gorila je neurološka klinika u pokrajini Kemerovo u Sibiru. Devet osoba je poginulo.

Vatra je buknula u subotu navečer i ubrzo se proširila na cijelu kliniku. Vatra je ugašena tek 01:23 sata u noći.

Prema hitnim službama koje su odgovorile na poziv u pomoć klinika je požar prijavila sa znatnim zakašnjenjem

"Znamo da se požarni alarm aktivirao u 20:15 sati po moskovskom vremenu. Međutim, osoblje klinike je pozvalo vatrogasce tek sat i pol nakon toga. Za to su vrijeme ljudi u klinici pokušavali sami ugasiti vatru", izvještavaju ruske hitne službe.

U požaru je stradalo devet osoba. Svih devet je umrlo od trovanja ugljičnim monoksidom. Većina ih je uspješno identificirana. 16 je osoba hospitalizirano zbog ozlijeda zadobivenih u požaru.

P.V.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.