IZGLEDA da razigrano mnoštvo koje je danas s oduševljenjem na Markovu trgu dočekalo američkog predsjednika Busha nisu bili obični građani već članovi HDZ-a i zaposlenici državne i lokalne samouprave.
Kako prenosi Jutarnji list, jutros se na Markov trg iz autobusa i kombija iskrcalo oko dvije tisuće članova Sanaderove stranke, a kako nitko ne bi ostao zakinut, izabrano ih je stotinjak iz svake županije.
U slici i tonu je uživalo i oko tisuću zaposlenika državne i lokalne samouprave te oko 800 polaznika i stotinu profesora, odgajatelja i zapovjednika Policijske akademije. Oni su na Markov trg došli već oko 7:30.
Iako je većina njihovih vršnjaka bila malo niže, na prosvjedu protiv Busha koji se odvijao na Cvjetnom trgu, na Gornjem gradu je bilo dosta mladih ljudi. No, radilo se o petstotinjak članova mladeži HDZ-a koji su zajedno s polaznicima policijske akademija bili u prvim redovima.
Priliku da vidi, ili možda čak dodirnu najmoćnijeg čovjeka svijeta, imala je samo petina običnih građana.
J.M.
Foto: Index