Jadranka Kosor u UN-u

POTPREDSJEDNICA Vlade RH i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Jadranka Kosor nazočila je u utorak u Ujedinjenim narodima ministarskom ručku, priređenom na visokoj razini za sudionike 49. zasjedanja Povjerenstva za položaj žena Opće skupštine UN-a, priopćeno je u srijedu iz Vlade RH.

Tom prigodom potpredsjednica Kosor susrela se s Kyung-Wha Kang, predsjednicom Povjerenstva za položaj žena i Nan Annan, suprugom generalnog tajnika Kofija Annana, s kojima je razmijenila mišljenja o načinima borbe protiv diskriminacije žena i poboljšanja njihovog položaja u društvu.

Potpredsjednica Kosor sastala se jučer u Generalnom konzulatu Republike Hrvatske u New Yorku i s istaknutim predstavnicima hrvatsko-američke zajednice, na prijemu organiziranom od strane generalnog konzula Petra Ljubičića. Nazočni prijemu bili su i svećenici iz hrvatske katoličke crkve Sv. Ćirila i Metoda na Manhattanu, te Hrvatske katoličke misije u Astoriji iz New Yorka, dodaje se u priopćenju.

(Hina) xpp ysb

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.