Iran neće prekinuti s nuklearnim programom

IRAN neće prekinuti s obogaćivanjem urana zbog pregovora s najmoćnijim svjetskim državama, rekao je glasnogovornik iranskoga ministarstva vanjskih poslova Mohammad Ali Hosseini.

Iranske vlasti još uvijek tvrde da se u nuklearni program u toj državi razvija isključivo radi dobivanja električne energije, a ne u vojne svrhe.

Ta je izjava uslijedila tri dana nakon susreta dužnosnika SAD-a, Velike Britanije, Francuske, Rusije, Kine i Njemačke u Berlinu na kojem se raspravljalo o sankcijama Iranu zbog nuklearnog programa za koji Zapad vjeruje da će završiti proizvodnjom atomske bombe. 

V.Š.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.