IRAN neće prekinuti s obogaćivanjem urana zbog pregovora s najmoćnijim svjetskim državama, rekao je glasnogovornik iranskoga ministarstva vanjskih poslova Mohammad Ali Hosseini.
Iranske vlasti još uvijek tvrde da se u nuklearni program u toj državi razvija isključivo radi dobivanja električne energije, a ne u vojne svrhe.
Ta je izjava uslijedila tri dana nakon susreta dužnosnika SAD-a, Velike Britanije, Francuske, Rusije, Kine i Njemačke u Berlinu na kojem se raspravljalo o sankcijama Iranu zbog nuklearnog programa za koji Zapad vjeruje da će završiti proizvodnjom atomske bombe.
V.Š.