Djelatnici humanitarnih agencija upozoravaju da su se pojavile bolesti zbog nedostatka čiste vode i loših sanitarnih i higijenskih uvjeta u izbjegličkim logorima.
U Bandi Acehu više od 200 ljudi u izbjegličkim logorima požalilo se na simptome slične koleri.
Vladini dužnosnici procijenili su da bi broj mrtvih u Acehu i na sjeveru Sumatre mogao dosegnuti 100.000. Prema službenim podacima, do subote ujutro registrirano je 79.940 mrtvih, a više od 1.000 ljudi vodi se pod nestalima.
Yudhoyono, koji je rekao da je to bila najgora katastrofa koja je pogodila Indoneziju u više od 100 godina, doputovao je u Bandu Aceh u subotu ujutro i nastavio je za Meulaboh, najteže pogođeno područje na zapadnoj obali gdje većina stambenih četvrti sada leži pod vodom.
(Hina) xkga