Screenshot: YouTube
PREDSJEDNIK pulskog IDS-a Valter Boljunčić u utorak je ocijenio kako pobjeda koalicije "Za Pulu-Forza Pola" - koju čine IDS, HNS, ISU, Zeleni, BDSH i Istarski laburisti - na nedjeljnim izborima za pulska vijeća Mjesnih odbora nedvojbeno pokazuje zajedništvo, organiziranost i spremnost da ove stranke odgovorno upravljaju gradom.
"Zadovoljni smo, također, jer smo ostvarili pobjedu u nekim mjesnim odborima gdje su većinu imale druge političke opcije, kao primjerice Stoja gdje je ovoga puta naša koalicija ostvarila 4 vijećnička mandata", poručio je čelnik pulskog IDS-a.
Za slabu izlaznost građana na izbore rekao je da je takva izlaznost uobičajena u svim hrvatskim gradovima te naglasio kako je koalicija "Za Pulu – Forza Pola" iskoristila svaku priliku da pozove građane, bez obzira na stranačku pripadnost, da se odazovu izborima te je vodila afirmativnu kampanju, predstavivši program u svim kvartovima Pule.