Davoru Biliću iz Zagreba onemogućen je odlazak iz Srbije nakon što mu je oduzeta putovnica jer je optužen da je 17. veljače ove godine "ometao pravdu" na suđenju grupi anarhista okrivljenih za napad na veleposlanstvo Grčke i bacanje Molotovljevih koktela na zgradu veleposlanstva. Bilić je, želeći pružiti podršku kolegama anarhistima u Srbiji, u auli sudnice na staklo prislonio transparent na kojem je pisalo "Anarhizam nije terorizam!".
Beogradski anarhisti već odavno oslobođeni, ali Biliću ne vraćaju putovnicu
Bilić je uhićen i pritvoren na 48 sati, nakon čega je pušten, oduzeta mu je putovnica, a srpsko je tužiteljstvo protiv Bilića podnijelo optužni prijedlog, optuživši ga za "ometanje pravde". No optužni prijedlog je odbačen, ali se tužiteljstvo na tu odluku žalilo, a Žalbeni sud u Beogradu još nije donio odluku pa Biliću nije vraćena putovnica i on ne može napustiti Srbiju.
Članovi grupe, kojoj se sudilo u trenutku kada je Bilić svoj transparent istaknuo u auli Palače pravde, već su odavno slobodni jer su optužnice protiv njih na suđenju odbačene te sada svojem simpatizeru iz Zagreba pomažu da preživi na ulicama Beograda, jer hrvatski anarhist nema nikakvih sredstava za život.
Beogradski anarhisti tvrde da je konzularno predstavništvo u Beogradu odbilo pružiti pomoć Biliću, no neki su mediji u Srbiji i Hrvatskoj svojevremeno tvrdili da je Bilić odbio pomoć službenih hrvatskih vlasti. Beogradski su anarhisti stoga najavili da će u znak solidarnosti 13. rujna održati protest pred zgradom Ministarstva pravosuđa u Beogradu kako bi skrenuli pažnju javnosti na Bilićev slučaj i potaknuli okončanje njegovog slučaja.