Hrvatska prijavljena UN-u

PREDSJEDNIK Haškog suda  Fausto Pocar u pismu UN-u optužio je Hrvatsku da primjenjuje diplomatski pritisak zbog presude "vukovarskoj trojci" i da time pokušava utjecati na neovisnost suđenja.

Informacija o pismu pojavila se danas u medijima, a službeni stav o optužbama predsjednika Haškog suda danas nitko iz Vlade, a ni iz Ureda predsjednika nije htio izreći, opravdavajući to činjenicom da pismo još nije službeno objavljeno, javlja HTV.

Pocar inače dva puta godišnje podnosi izvještaj Općoj skupštini UN-a pa će to učiniti i sada, 15. listopada, a prema potrebi se može obratiti i prijavom o nesuradnji pojedine zemlje. Zbog njegova pisma, kako također donosi televizija, Hrvatska navodno ipak neće biti izložena opasnosti od bilo kakvih sankcija.

Šef delegacije Europske komisije Vincent Degert sugerirao je da se Hrvatska do daljnjega suzdrži od protesta u UN-u, iako je Sanader već poslao pismo Faustu Pocaru i UN-u u kojem izražava nezadovoljstvo haškom presudom.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.