HEP postao gubitaš

HEP GRUPA u prvom tromjesečju ove godine izgubila je 119,37 milijuna kuna, stoji u izvješću kojega je ova poslovna grupacija dostavila Zagrebačkoj burzi, javlja Novi list.

Zanimljivo je da se u istom periodu 2007. godine bilježi 10 milijuna kuna dobitka. Naime, ukupni prihodi HEP-a povećani su za 8,1 posto, što u kunama znači oko 2,79 milijardi kuna, dok se istovremeno povećao i ukupni rashod kompanije, za 13,2 posto odnosno 2,91 milijardu kuna.

Da HEP-u posljednjih godina pada dobit govori i podatak kako je u prvih devet mjeseci 2007. godine ostvareno 26,5 milijuna kuna čiste dobiti, dok je isto razdoblje 2006. godine završeno s oko 14 puta većom dobiti - 343,6 milijuna kuna.

Takvu situaciju lani su HEP-ovci opravdavali rastom ulaznih troškova za 28 posto, ali i padom proizvodnje hidroelektrana za 30 posto.

Ig.M.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.