HEP GRUPA u prvom tromjesečju ove godine izgubila je 119,37 milijuna kuna, stoji u izvješću kojega je ova poslovna grupacija dostavila Zagrebačkoj burzi, javlja Novi list.
Da HEP-u posljednjih godina pada dobit govori i podatak kako je u prvih devet mjeseci 2007. godine ostvareno 26,5 milijuna kuna čiste dobiti, dok je isto razdoblje 2006. godine završeno s oko 14 puta većom dobiti - 343,6 milijuna kuna.
Takvu situaciju lani su HEP-ovci opravdavali rastom ulaznih troškova za 28 posto, ali i padom proizvodnje hidroelektrana za 30 posto.
Ig.M.