Foto: Hina
POTPREDSJEDNIK SDP-a Peđa Grbin komentirao je u nedjelju navečer izlazne ankete drugog kruga lokalnih izbora, istaknuvši kako je već sada sigurno da SDP-ovi kandidati dobivaju Rijeku i Osijek, te da neizvjesnost izborne utrke u Zagrebu pokazuje da je Milan Bandić izgubio dosadašnju uvjerljivost.
Po izbornim anketama Agencije Ipsos Puls, trka je neizvjesna u Zagrebu i Splitu, gdje Milan Bandić i Željko Kerum vode s manje od tri posto razlike, dok u Rijeci pobjeđuje Vojko Obersnel, a u Osijeku Ivan Vrkić.
Grbin je čestitao SDP-ovu kandidatu Vojku Obersnelu, te Ivanu Vrkiću, kojega je SDP podržao u Osijeku.
Čekaju se službeni rezultati
Što se tiče Splita i Zagreba, ustvrdio je kako je razlika među protukandidatima toliko mala da treba pričekati službene rezultate DIP-a za bilo kakvu ocjenu.
"Morat ćemo analizirati zbog čega do te promjene nije došlo ako Bandić u konačnici pobijedi. Ja se još uvijek nadam da će Anka Mrak Taritaš u službenim rezultatima uspjeti stići razliku", poručio je.
U središte SDP-a su već u 19 sati došli potpredsjednici stranke Rajko Ostojić i Peđa Grbin, saborski zastupnik Gordan Maras, te član Predsjedništva Predrag Matić. Predsjednik stranke Davor Bernardić je u Rijeci, u kojoj bi SDP ponovno trebao dobiti gradonačelnika. Njegov dolazak na Iblerov trg očekuje se kasnije tijekom večeri.