FISCHER O FRANCUSKO-NJEMAČKOJ HEGEMONIJI U EU

Francuskonjemačka hegemonija u proširenoj Europskoj uniji je "mogućnost koju treba zaboraviti", kazao je njemački ministar vanjskih poslova Joschka Fischer u intervjuu za poljski list Rzeczpospolita od srijede.

To što su Pariz i Berlin branili sustav glasovanja predložen u nacrtu europskog Ustava "nije pokušaj izgradnje francusko-njemačke hegemonije. Molim vas da zaboravite takvu mogućnost", izjavio je Fischer.

Prema riječima njemačkog šefa diplomacije, "kompromis (u vezi glasovanja unutar proširene Europske unije) moguće je postići u okrivu načela dvostruke većine".

Fischer je također ocijenio da će "ujedinjena Europa ostati europski stup svjetskog sustava sigurnosti, dok će SAD i Kanada biti drugi stup" s druge strane Atlantike.

"Novi NATO poslužit će kao veza između ta dva potporna stupa", ocijenio je njemački ministar.

(Hina) nab rt

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.