Ferenčak: Glavaš nema imunitet

POTPREDSJEDNIK Mandatno-imunitetnog povjerenstva, Srećko Ferenčak, izjavio je za Index da je Glavašu imunitet ukinut na sjednici Povjerenstva 22. studenog prošle godine i da mu ga nitko nije mogao "vratiti".

"Njemu imunitet nije vraćen, niti je potrebno ponovno zasjedanje Povjerenstva kako bi mu se oduzeo. Naime, ova odluka o oduzimanju imuniteta vrijedi sve dok ne bude okončana parnica protiv njega, dakle, sve dok ne bude optužen ili oslobođen", rekao je potpredsjednik Mandatno-imunitetnog povjerenstva.

"Njegov je imunitet kao saborskom zastupniku skinut je za dva slučaja - prvi je odluka Županijskog suda u Osijeku o pokretanju kaznenog postupka, a drugi je odluka o njegovom pritvaranju. On neće imati imunitet od progona za ta dva slučaja, a za sve ostale ga još ima", izjavio je Ferenčak, te pojasnio da u ovom Glavaševom postupku više nema potrebe da se  ponovno sastaje Povjerenstvo.

"Povjerenstvo bi se sastajalo jedino u slučaju da ga netko drugi tuži, kako bi mu oduzeli imunitet za taj postupak", zaključio je Ferenčak.

A.B.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.