Dvije indonežanke zaražene ptičjom gripom

DVIJE indonežanke hospitalizirane su nakon što su prvi testovi pokazali da su zaražene virusom ptičje gripe, izvijestilo je u četvrtak tamošnje ministarstvo zdravstva.

Predstavnik indonežanskog ministarstva zdravstva Hariadi Wibisono rekao je da se dvije žene u dobi od 27 i 22 godine nalaze su u bolnici u Jakarti.

Uzorak krvi bit će poslan na dodatno ispitivanje u Hong Kong.

U Indoneziji je do sada potvrđeno 16 smrtnih slučajeva uzrokovanih ptičjom gripom, dok su u sedam slučajeva pacijenti preživjeli.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.