DSV izabrao nove suce

Državno sudbeno vijeće (DSV) na današnjoj je prvoj radnoj sjednici u novom sazivu, izabralo suca Visokog trgovačkog suda, te suce nekoliko županijskih i općinskih sudova.

Za suca Visokog trgovačkog suda između 13-ero kandidata izabrana je Alica Pelicarić. Budući da je njezin suprug Ranko Pelicarić član DSV-a, on je napustio sjednicu za vrijeme biranja kandidata za suca Viskog trgovačkog suda.

Za suce zagrebačkog Županijskog suda izabrani su Slavko Pavković i Marija Zrilić. Oni su izabrani između 44 kandidata, među kojima je bio i bivši glavni državni odvjetnik Radovan Ortinsky.

Od ukupno 32 kandidata, za suca Županijskog suda u Velikoj Gorici izabrani su Josip Turkalj i Marko Jurlina.

Za suca zadarskog Županijskog suda između devet kandidata izabran je Ante Milovac.

DSV je izabrao i 10 sudaca zagrebačkog Općinskog suda te tri suca Općinskog suda u Osijeku, među kojima je jednoglasno izabrana Zrinka Šeks-Poštić, kći predsjednika Hrvatskog sabora Vladimira Šeksa. Šeks-Poštić je izabrana jednoglasno, uz dobre ocjene, podršku sudačkog vijeća i dobro mišljenje o njenom radu kao savjetnice na sudu u Osijeku.

Po jedan sudac izabran je za općinske sudove u Karlovcu, Ogulinu, Krapini i Tisnom.

Novi saziv DSV-a, 11-eročlanog tijela zaduženog za imenovanje i razrješenje sudaca te vođenje stegovnih postupaka, Hrvatski sabor imenovao je 15. srpnja. To je tijelo svoju konstituirajuću sjednicu održalo krajem srpnja.

(Hina) xmvr yaz

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.