PREMA nerevidiranim konsolidiranim podacima prošle godine Ina je ostvarila dobit od 831 milijuna kuna, što je 6,1 posto manje nego 2005. kad joj je neto dobit iznosila 885 milijuna kuna. U Molu su potvrdili da žele većinsko vlasništvo u Ini.
Objava rezultata poslovanja naftne kompanije nije se značajnije odrazila na cijenu dionice. U petak je iznosila 2.825 kuna, u ponedjeljak 2.750 kuna a danas 2.809 kuna.
Inin 25 postotni suvlasnik- mađarski Mol u ponedjeljak je objavio da je u 2006. kompanija imala rast neto dobiti od 35 posto u odnosu na godinu ranije, piše Poslovni dnevnik. Operativna dobit tvrtke bila je 1,8 milijardi dolara, dok je dobit poslije oporezivanja iznosila 1,5 milijardi američkih dolara. U operativnu dobit uključen je i jednokratni prihod u vrijednosti 392,4 milijuna dolara od prodaje poslovanja plinom i profita dviju tvrtki u vlasništvu.
Predstavljajući rezultate poslovanja Gyorgy Mosonyi, izvršni direktor Mola, kazao je da je krajem 2006. kompanija raspolagala s gotovo milijardu dolara u gotovini, ističući kako je uz namjeru stjecanja u Ini i Nisu, u vrlo ozbiljnim pregovorima o daljnjoj kupnji proizvodnih postrojenja u Rusiji te da nastavlja tražiti i veće obujme proizvodnje u Pakistanu.