Do 2010. četiri milijarde vlasnika mobitela

GLOBALNO tržište mobilne telefonije tijekom 2009. godine dosegnut će brojku od 4 milijarde pretplatnika, što je godinu dana ranije nego što je Nokia predvidjela u svojim istraživanjima.

Izvršni direktor Nokije, Olli-Pekka Kallasvuo, predstavio je takve prognoze u Amsterdamu na jednom od događanja vezanog uz tržište kapitala, a što se tiče iduće prognoza za iduću godinu, Nokia očekuje da će globalno tržište mobilnih telefona porasti za 10 posto u odnosu na 2007. godinu kada je prodano 1.1 milijardu uređaja.

Najveći potencijal za snažan rast broja pretplatnike mobilne telefonije, Nikao je upravo navela azijsko-pacifičku regiju, Kinu, Bliski istok i Afriku gdje predviđaju rast od oko 15 posto. Nešto manji porast, od 10 posto, Nokia predviđa za područja Sjeverne Amerike, Europe i Latinske Amerike.

Jedini pad koji Nokia predviđa, dogoditi će se na kupcima najdražem terenu, cijeni uređaja, tako će cijene mobilnih uređaja biti uzrokovano utjecajem tržišta u razvoju i općenito učinaka konkurencije.


V.M.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.