POZIV za mirno prosvjedno okupljanje na Cvjetnom trgu kojim bi se napravila "antibush" zona, a povodom dolaska američkog predsjednika, odaslali su Centar za mirovne studije, Zelena akcija i Centar za suočavanje s prošlošću.
"Svijeće palimo za sve žrtve pogrešne Busheve politike, te se želimo sjetiti žrtava stradalih u napadima 11. rujna 2001. na Svjetski trgovački centar u New Yorku te Pentagon u Washingtonu i u padu četvrtog zrakoplova United 93 u kojemu su oteti pružili otpor teroristima. Prosvjedujemo zbog kršenja ljudskih prava za koja je odgovorna vlada SADa predvođena Georgeom W. Bushom, posebice zbog intervencija u Afganistanu i Iraku koje su dodatno potkopale sigurnost u svijetu, te zbog pritvaranja u zatvor Bagram, vojni zatvor Guantanamu i mučenja u zatvoru Abu Ghraib", stoji na službenim internet stranicama Zelene akcije.
Anti NATO
To ne bi trebao biti jedini prosvjed u Zagrebu za vrijeme dolaska američkog predsjednika budući je već prije najavljeni okupljanje na Trgu Franje Tuđmana u Zagrebu u petak u 17 sati, svih onih koji su protiv ulaska u NATO.
I.Ć.
Foto: AFP
Foto: AFP