Američki predsjednik George W. Bush osudio je u subotu "skeptike" koji kritiziraju američku politiku u Iraku, ističući kako će biti potrebno vremena radi sređivanja stanja u toj zemlji. L
"Povijest će pokazati skepticima kako smo bili potpuno u pravu kada je u pitanju naša prosudba Saddama Husseina", rekao je Bush američkoj televizijskoj mreži CNN odgovarajući na pitanje o neuspješnoj potrazi za oružjem masovnog uništenja u Iraku.
"Iračani će u velikoj mjeri imati koristi od američke akcije, kao i veliki broj drugih zemalja, jer će biti slobodni", rekao je Bush.
"Tamo smo otprilike tri mjeseca a svijet kao da kaže da je demokraciju trebalo postići još jučer", rekao je Bush. "Bit će potrebno vremena kako bi nastao slobodni i demokratski Irak ali to će doći", dodao je.
(Hina) rb