Blaškić nepoželjan u Ahmićima

UMIROVLJENOM generalu Tihomiru Blaškiću, koji je početkom ovog tjedna pušten iz haškog zatvora, priređen je u četvrtak navečer u Vitezu u središnjoj BiH doček na kojem se okupilo više tisuća mještana i njegovih štovatelja iz okolnih mjesta.

Riječ je o drugom svečanom dočeku Blaškića u Srednjoj Bosni, nakon što ga je u srijedu u rodnom Kiseljaku također dočekalo više tisuća ljudi.

Blaškić je nazočio misi u crkvi Svetog Jurja u Vitezu, a obišao je i bolnicu u obližnjoj Novoj Bili.

Unatoč najavama, Blaškić u četvrtak nije posjetio selo Ahmiće kod Viteza, u kojem su postrojbe HVO-a u travnju 1993. godine ubile više od stotinu Bošnjaka. Žalbeno vijeće Haškog suda, koje je prošlog četvrtka umanjilo kaznu Blaškiću s 45 na devet godina zatvora, utvrdilo je u pravomoćnoj presudi da umirovljeni general nije odgovoran za zločin u Ahmićima.

Ahmićki Bošnjaci, kojima su pobijeni najbliži, usprotivili su se u medijima Blaškićevu dolasku u to selo.

Udruga logoraša BiH, koju pretežito čine Bošnjaci, optužila je medije u BiH da o smanjenju Blaškićeve kazne izvješćuju pompozno.

"Euforiju obiteljskog slavlja mediji u BiH nameću običnim građanima predstavljajući Blaškića pobjednikom", priopćila je ova logoraška udruga, dodavši kako to vrijeđa logoraše.


Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.