Blair doputovao u Sudan

BRITANSKI premijer Tony Blair je u srijedu doputovao u Sudan gdje će se tijekom jutra sastati sa sudanskim dužnosnicima i razgovarati o humanitarnoj krizi u Darfuru, javlja agencija France Presse.

Blair bi trebao razgovarati sa sudanskim ministrom vanjskih poslova Mustafom Osmanom Ismailom, a zatim i sa sudanskim predsjednikom Omarom al Beshirom i potpredsjednikom Ali Osmanom Tahom. Razgovori će biti usmjereni na situaciju u Darfuru, a Ismail je izjavio kako njegova zemlja očekuje pomoć od Velike Britanije.

Blair bi nakon samo nekoliko sati boravka u Kartumu trebao otputovati za Adis Abebu.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.