Bernardić: Nešto tu smrdi

Foto: Pixsell

OPORBA je u petak u saboru najavila da će podržati vladine mjere za pomoć gospodarstvu, ali je uputila i niz kritika.

Nakon što je predsjednika HDZ-ova kluba zastupnika Branko Bačić nahvalio rad vlade rekavši da je "čuo da se jedino Japan bolje od Hrvatske nosi s krizom", riječ je uzeo SDP-ov šef Davor Bernardić. On je rekao da je šokiran Bačićevom izjavom da je vlada još 9. siječnja krenula s pripremama za krizu.

"Ako ste to znali, zašto niste ranije donijeli mjere jer ste s njima zakasnili? Nešto tu smrdi", rekao je Bernardić pa nastavio:

"Prvi paket mjera nije bio dovoljan jer su ljudi masovno ostajali bez posla. Dnevno gubimo tisuću radnih mjesta, a naš paket zakona usmjeren je i na spašavanje radnih mjesta i gospodarstva".

Bernardić je onda nabrajao niz mjera koje SDP predlaže, poput povećanja naknade na 5100 umjesto 4000 kuna, otpis umjesto odgode plaćanja davanja, ukidanje parafiskalnih nameta...

Predsjednik HSS-a Krešo Beljak složio se s Bernardićem da mjere kasne, posebno za one koji su izgubili posao u protekla dva tjedna. ”A kasne zbog unutarstranačkih izbora unutar HDZ-a”, ustvrdio je.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.