Berlin: Preko 29°C neće se raditi

DUŽNOSNICI i službenici grada-države Berlina biti će oslobođeni radne obveze čim temperatura prijeđe 29 stupnjeva Celsiusa, objavio je regionalni ministar unutrašnjih poslova.

Djelatnicima će biti "dopušteno da u danima koji budu označeni kao meteorološki ekstremni napuste radno mjesto", kaže se u priopćenju ministra Ehrharta Koertinga.

Potrebno je samo da meteorološka služba proglasi "ekstremne" klimatske uvjete i zaposlenici će moći napustiti radno mjesto.

To pravilo se u Berlinu već primjenjuje za hendikepirane osobe, koje su oslobođene rada tijekom velikih vrućina, podsjetilo je ministarstvo unutrašnjih poslova. To pravilo usrećuje i njemačke školarce koji u slućaju visokih temepratura napuštaju školske klupe.

Puno stanovnika Berlina ovoga vrućeg ljeta, pokušava se osvježiti u šumama i na obalama brojnih jezera koja okružuju njemački glavni grad.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.