Potrebno je samo da meteorološka služba proglasi "ekstremne" klimatske uvjete i zaposlenici će moći napustiti radno mjesto.
To pravilo se u Berlinu već primjenjuje za hendikepirane osobe, koje su oslobođene rada tijekom velikih vrućina, podsjetilo je ministarstvo unutrašnjih poslova. To pravilo usrećuje i njemačke školarce koji u slućaju visokih temepratura napuštaju školske klupe.
Puno stanovnika Berlina ovoga vrućeg ljeta, pokušava se osvježiti u šumama i na obalama brojnih jezera koja okružuju njemački glavni grad.