"Ne osporavamo pravo da se predlažu različiti prijedlozi, ali ne mogu nam se nametati prioriteti od strane manjine. Gore od terora većine u demokratski uređenoj državi može biti samo teror manjine", kazao je.
HDZ-ov potpredsjednik Sabora rekao je da Sabor mora intenzivirati svoj rad, posebno zbog velikog broja točaka, među kojima i onih koje se odnose na usklađivanje hrvatskog sa zakonodavstvom EU, a istovremeno se, upozorava, Sabor "zasipa prijedlozima koji i nemaju neko utemeljenje".
"Samo se lakonski kaže da su za provođenje zakona potrebna sredstva iz proračuna", rekao je Bebić, prozivajući oporbu da upućivanjem u proceduru neprovedivih zakonskih prijedloga "stvara politikantsku atmosferu da Vlada i saborska većine nešto ne žele".
"Ako dva, tri tjedna raspravljamo o prijedlozima koji nemaju temelja onda i to znači opstrukciju rada Sabora", ocijenio je.
Opstrukcijom smatra i učestale oporbene zahtjeve za određivanjem stanke, upozoravajući da po saborskom Poslovniku za stanku moraju postojati opravdani razlozi.
Bebić je medije pozvao da pomognu u konstruktivnom rješavanju nastale situacije, "jer se rad Sabora pretvara u borbu za proceduru".
(Hina) xtr yaz