Austrija se bori s epidemijom ospica

VIŠE od 180 osoba, uglavnom školske djece zaraženo je ospicama u okolici austrijskog grada Salzburga, javlja AP.

Glavna tužiteljica je kazala da se o u svezi cijelog slučaja pokreće istraga kako bi se pokazalo da li je uzrok ospicama nemar. Policijski službenici ispituju zaposlenike i roditelje učenika privatne škole, odakle se vjeruje da je sve počelo.

Austrijska ministrica zdravstva Andrea Kdolsky zabrinuta je zbog informacija da je zaraza iz škole u Salzburgu namjerno proširena, a zdravstvene vlasti pozvale su stanovništvo na cijepljenje.

Ospice su bolest koja je raširena po cijelom svijetu. Riječ je o jednoj od najzaraznijih bolesti uopće. Virus se prenosi kapljičnim putem, dakle razgovorom, kihanjem i kašljem.

J.M.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.