"PREMA kodeksu odvjetničke etike, ja ne mogu birati klijente. Prema tome, branio bih svakoga, pa i Ratka Mladića", kazao je to u intervjuu za Nezavisne novine hrvatski odvjetnik Anto Nobilo. Ipak, dodaje, više nije spreman putovati izvan Hrvatske i živjeti u Nizozemskoj, a u profesionalnom smislu izbjegava braniti optuženike za ratne zločine čime se bavio deset godina.
Govoreći o tužbi Hrvatske protiv Srbije, Nobilo ističe da ni tužba Hrvatske za genocid protiv Srbije, ni protutužba Srbije nisu pravno osnovane te da s tim tužbama ni jedna ni druga strana neće uspjeti na sudu. "Hrvatska tužba za genocid je suviše često korištena u političke svrhe radi dobivanja popularnosti sadašnje Vlade, tako da je ovoj Vladi teško donijeti odluku o povlačenju", istaknuo je.
"Hrvati u BiH su ispali žrtve Tuđmana"
Ocijenio je i da su Hrvati u BiH ispali žrtve Tuđmana i Zagreba, "jer ih je Tuđman instrumentalizirao u borbi protiv matične domovine BiH".
"Nakon što se Hrvatska suočila s jednom katastrofalnom politikom koja se vodila u BiH, uključujući i rat s Bošnjacima, sadašnje hrvatske vlasti jednostavno su preuzele preveliku distancu od događaja u BiH, tako da BiH i Hrvati, između ostalog u BiH, u hrvatskoj javnosti više nisu relevantna tema. Smatram da Hrvatska i prema Daytonu i prema svom Ustavu ima obvezu brinuti se o Hrvatima u BiH, jasno poštujući suverenitet BiH", ustvrdio je.
"Kosor nije dorasla trenutku"
Kazao je i kako je njegov stav uvijek bio protiv hrvatskog entiteta, ali i protiv sadašnjeg uređenja BiH. Govoreći o aktualnoj političkoj situaciji u Hrvatskoj, ustvrdio je kako Jadranka Kosor možda ima formalni legitimitet jer ju je potvrdio Hrvatski sabor, no suštinski nema legitimitet jer nije izabrana voljom hrvatskog naroda, već voljom bivšeg premijera Ive Sanadera.
Ocijenio je i da Kosorica "nije dorasla ni trenutku, ni zadatku i da Hrvatska mora što prije promijeniti ovu Vladu". U ovom trenutku, kazao je Nobilo, osim predsjednika Josipovića nema značajnije političke figure u Hrvatskoj.