AMD otpušta 10 posto radnika

AMD, najveći proizvođač mikroprocesora nakon Intela, najavio je drastične mjere, veliki broj otkaza kako bi reducirali daljnje gubitke.

Advanced Micro Devices zabilježio je velike gubitke u prvom kvartalu ove godine, a daljnja očekivana dobiti za prvi kvartal ove godine iznose 1,5 milijardi dolara što je za 15 posto manje nego što je bila zabilježena dobit u prvom kvartalu prethodne godine.

Ukupan broj otpuštenih radnika bit će oko 1.600 čija bi otpuštanja trebala biti dovršena do kraja trećeg kvartala, a početkom drugog kvartala očekuje se naplata svih tvrtkinih restrukturiranja. Rezultat umanjenog kvartalnog prihoda je pad prodaje u svim segmentima AMD proizvodnje.

V.M.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.