AMD, najveći proizvođač mikroprocesora nakon Intela, najavio je drastične mjere, veliki broj otkaza kako bi reducirali daljnje gubitke.
Advanced Micro Devices zabilježio je velike gubitke u prvom kvartalu ove godine, a daljnja očekivana dobiti za prvi kvartal ove godine iznose 1,5 milijardi dolara što je za 15 posto manje nego što je bila zabilježena dobit u prvom kvartalu prethodne godine.
Ukupan broj otpuštenih radnika bit će oko 1.600 čija bi otpuštanja trebala biti dovršena do kraja trećeg kvartala, a početkom drugog kvartala očekuje se naplata svih tvrtkinih restrukturiranja. Rezultat umanjenog kvartalnog prihoda je pad prodaje u svim segmentima AMD proizvodnje.
V.M.